سامانه نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی
عنوان خبر : نقش نشریات فیزیکی در تحلیل گری دانشجویان
موضوع خبر : اخبار
تاریخ درج : ۱۳۹۶/۸/۱۵ ساعت : ۲۱:۱۱
نقش نشریات فیزیکی در تحلیل گری دانشجویان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه اظهار کرد : دانشجویانی که با نشریه های فیزیکی سر و کار دارند در جامعه تبدیل به انسان های تحلیل گر می شوند.

دکتر نوذر قنبری در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات در بازدید از غرفه نشریه‌های دانشجویی دانشگاه آزاد به خبرنگار خبرگزاری آنا گفت: «نشریات دانشجویی از چند محور حائز اهمیت هستند، نخست اینکه عرصه‌ای برای قلم فرسایی در زمینه علمی، سیاسی و اجتماعی است. دوم اینکه همه ما براین موضوع واقف هستیم که امروزه دنیای مجازی فیزیک نشریات را کنار می زند به نظر من آسیبی به ماندگاری مطالبی که در فضای مجازی مطرح می‌شود ودر ذهن پایدار نیست به وجود می‌آید.»

وی افزود: «من به تجربه خود شاهد هستم مطالبی را که در یک کتاب فیزیکی مطالعه می‌کنم شماره صفحه و جای درج اعداد در ذهنم ثبت می‌شود. اما در مقایسه با دنیای مجازی با اینکه نکات مثبتی هم در فضای مجازی وجود دارد ولی متاسفانه بسیار فرار بوده و پایدار نیست.»

رئیس واحد کرمانشاه ادامه داد: «فکر می‌کنم که نشریات دانشجویی نوعی کارورزی خاصی است که دانشجویان ما بتوانند در واقع قلم‌فرسایی کنند و سواد ادبی و اجتماعی‌شان را ارتقا دهند البته این فضا می‌تواند یک عرصه نقد منصفانه‌ای هم باشد که در واقع موضوعات مختلف و مشکلات مختلف جامعه در این نشریات منعکس شوند. از طرفی تجربه نشان داده دانشجویانی که با فیزیک نشریات سرو کار داشتند در جامعه تبدیل به آدم‌های تحلیلگری شده‌اند و این تحلیلگری می‌تواند در عرصه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی یا جنبه‌های دیگر علوم باشد.»

قنبری با ابراز رضایت‌مندی از عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی در نمایشگاه مطبوعات گفت: «امسال جشنواره نشریه‌های دانشجویی انسجام بیشتری داشته و خوشبختانه تنوع برنامه‌ها و غرفه‌ها بسیار بهتر و منسجم‌تر از سال قبل برگزار می‌شود بر خود لازم می‌دانم از همکاران سازمانی و همکاران واحد شهر قدس تشکر کنم.»

قنبری با بیان اینکه استان کرمانشاه سرشار از یادمان‌های دوران دفاع مقدس است از دانشجویان دعوت کرد که با این موضوعات در عرصه فرهنگی آشنا شوند.

وی ابراز امیدواری کرد که بتوانند زیرساخت‌های مناسبی را فراهم کرده و مقصد خوبی برای دانشجویان اعزامی به راهیان نور در غرب کشور باشند.

لینک خبر : https://www.iaumag.ir/news/126/اخبار/نقش-نشریات-فیزیکی-در-تحلیل-گری-دانشجویان/