سامانه نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی
عنوان خبر : نشریات دانشجویی باید گره کارها را باز و مشکلات دانشگاه را نشان دهند
موضوع خبر : اخبار
تاریخ درج : ۱۳۹۶/۸/۱۱ ساعت : ۱۴:۵۱
نشریات دانشجویی باید گره کارها را باز و مشکلات دانشگاه را نشان دهند

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی درباره نقش نشریات دانشجویی در دانشگاه گفت : نشریات دانشجویی یا باید گره را نشان دهند یا گره را باز کنند و مشکلات را به صورت منصفانه و عزت مندانه به مسئولان دانشگاه نشان دهند.

دکتر رضا نصیری با حضور در غرفه نشریات دانشگاه آزاد اسلامی در نمایشگاه مطبوعات در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا، اظهار کرد: «آغاز فعالیت رسانه ها به دوره مشروطه برمی‌گردد، البته فضای رسانه‌ها با فضای امروز جمهوری اسلامی متفاوت بود در زمان مشروطه مطبوعات با زبان شعر و طنز واقعیات جامعه را بیان می‌کردند. مشکلات جامعه را به مسئولان نشان می‌دادند تا گره‌ای از جامعه باز شود.»

وی افزود:‌ «دنبال تعداد نشریات نیستیم البته این تعداد نشریه دانشجویی که مورد نظر دانشگاه آزاد اسلامی است.»

نصیری تاکید کرد: «به نظر من عدد مهم نیست هدف مهم است. اما از نظر عددی هم نگاه کنیم دانشگاه ازاد اسلامی فعلا از نظر نشریات دانشجویی وضعیت مطلوبی ندارد. بزرگترین دانشگاه حضوری جهان هستیم با حدود ۱/۵ میلیون نفر دانشجو که در حال تحصیل هستند.»

وی با مقایسه این دانشگاه با دانشگاه تهران گفت: «دانشگاه تهران 40 هزار دانشجو دارد ولی 400 نشریه دانشجویی باکیفیت و با وضعیت مطلوب دارد.»

نصیری با دعوت از دانشجویان دارای دغدغه دعوت به همکاری و خاطرنشان کرد: «دانشگاه آزاد اسلامی برنامه‌هایی دارد که هم کیفیت و هم کمیت نشریات بالا برود. دیگر دانشجو مجوز ندارد که نشریه قبل از ممیزی منتشر کند.»

لینک خبر : https://www.iaumag.ir/news/122/اخبار/نشریات-دانشجویی-باید-گره-کارها-را-باز-و-مشکلات-دانشگاه-را-نشان-دهند/