دکتر سید طه هاشمی در پیام به انتخابات الکترونیکی مدیران مسئول نشریه های دانشجویی

دانشگاه وظیفه دارد متناسب با ذوق دانشجو استعدادها را شکوفا کند

دانشگاه وظیفه دارد متناسب با ذوق دانشجو استعدادها را شکوفا کند

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد : دانشگاه وظیفه دارد همه استعدادهای دانشجویان را شناسایی و متناسب با ذوق دانشجو استعدادها را شکوفا کند. در این راستا معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، برنامه های راهبردی را به گونه ای تنظیم و اجرا می کند که منجر به استعدادیابی و پرورش دانشجویان شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت برگزاری نخستین انتخابات الکترونیکی مدیران مسئول نشریه‌های دانشجویی واحدهای این دانشگاه که فردا (پنجشنبه 19 اسفند) برگزار می‌شود، پیامی صادر کرد.

متن پیام دکتر سید طه هاشمی به این شرح است :

«بسم‌الله الرحمن الرحیم»

دانشگاه، محل تولید علم و تربیت نیروی انسانی و آماده کردن دانشجو برای ورود به جامعه است. در حقیقت، تنها راه موفقیت و توسعه همه جانبه در دانشگاه و رسیدن به اهداف عالی، ایجاد بستر آزاداندیشی است.

در صورت وجود فرایند آزاداندیشی، نه تنها به توسعه فرهنگی و اجتماعی بلکه به توسعه علمی هم کمک می‌شود؛ چون نظریه‌پردازی‌ها و تولید تئوری‌هایی که مشکلات و معضلات یک جامعه را حل می‌کنند بیشتر در دانشگاه‌ها و مراکز علمی شکل می‌گیرند ، پس باید بستر مناسب پدید آید. در این عرصه، قاعدتا دانشگاه آزاد اسلامی که همواره مروج و منادی آزاداندیشی بوده است، باید پیشتاز باشد.

داشتن رسانه به‌ویژه نشریه (نشریه‌های دانشجویی) مهم‌ترین نماد این آزاداندیشی است و به تبع آن، به آزادی فکر، اندیشه و آزادی بیان منتهی می‌شود. جامعه در صورتی توسعه پیدا می‌کند که صداهای مختلف؛ البته همه در چارچوب قانون و مقررات شنیده شوند.

دانشگاه وظیفه دارد همه استعدادهای دانشجویان را شناسایی و متناسب با ذوق دانشجو استعدادها را شکوفا کند. در همین راستا معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی، برنامه‌های راهبردی را به گونه‌ای تنظیم و اجرا می‌کند که منجر به استعدادیابی و پرورش دانشجویان شود. هدف هم این است که خیل عظیمی از دانشجویان دارای ذوق و استعداد فرهنگی و هنری، پس از فارغ‌التحصیلی، در جامعه منشأ اثر باشند و به تولیدات فاخر و گسترده‌ای بپردازند.

خوشبختانه با تمهیدات درستی که در دوره مدیریتی دکتر میرزاده در حوزه دانشجویی و فرهنگی ایجاد شده، شاهد رشد فوق‌العاده نشریه‌های دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی بوده‌ایم. از آنجا که دانشگاه آزاد اسلامی فرصت تمرین کار حرفه‌ای را برای دانشجویان فراهم کرده است، آنان رفته رفته به سمت کار حرفه‌ای می‌روند و مطمئنا بعد از دوران دانشجویی می‌توانند جزو نیروهای تاثیرگذار در حوزه رسانه باشند. پرواضح است در دوره دانشجویی نباید انتظار کار حرفه‌ای داشت. اجازه آزمون و خطا، جزئی از آموزش راهبردی برای کشف خلاقیت‌ها و توانمندی‌های دانشجویان عزیز است.

رسالت دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاهی پیشرو در عرصه‌های علمی و فرهنگی ایجاب می‌کند همواره در این زمینه‌ها اقدام‌های خلاقانه و پویا داشته باشد. بر همین اساس راه‌اندازی نخستین پایگاه سامانه دیجیتالی نشریه‌های دانشجویی و برگزاری نخستین انتخابات مدیران مسئول نشریه‌های دانشجویی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به صورت الکترونیکی برای حضور در کمیته‌های ناظر بر فعالیت نشریه‌های واحدهای دانشگاهی همزمان با تدوین شیوه‌نامه جامع انتخابات و در راستای شفاف‌سازی و همچنین رضایت و تکریم دانشجویان فعال در حوزه نشریه در دستور کار قرار گرفته و خوشبختانه امروز این مهم، جامه عمل پوشیده است.

این‌جانب اذعان می‌کنم نخستین اقدام، بدون تردید با کاستی‌هایی مواجه است، اما عزم جدی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی، ایجاد امکان مناسب و یکسان برای همه دانشجویان با نحله‌های فکری و گرایش‌های سیاسی و اجتماعی مختلف بوده و هست، زیرا همه دانشجویان عزیز را فرزندان خود می‌داند و برای اعتلا و موفقیت آنان تلاش می‌کند.

تاکنون نظیر این انتخابات در دانشگاه‌های آموزش عالی برگزار نشده و امید است دانشجویان عزیز از فرصت و تمهیدات مناسبی که دانشگاه آزاد اسلامی برای آنان در عرصه‌های علمی و فرهنگی فراهم کرده است به بهترین شکل ممکن استفاده کنند.»

انتهای پیام/

امتیازدهی به مطلب

اشتراک گذاری

نظردهی به این مطلب

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

رویدادها

ثبت نام انتخابات

نظرسنجی

سامانه جدید نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را چگونه ارزیابی می کنید؟