نماینده مدیران مسئول نشریات دانشجویی در دیدار با حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی

انتصاب دکتر میرزاده و دکتر سید طه هاشمی را دو اتفاق مبارک دانست

انتصاب دکتر میرزاده و دکتر سید طه هاشمی را دو اتفاق مبارک دانست

به مناسبت ۱۶ آذر « روز دانشجو » جمعی از اعضای تشکّل های اسلامی، سیاسی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور و جمعی از دانشجویان این دانشگاه با حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار امیر پویا پیشخوان نماینده مدیران مسئول نشریات دانشجویی در کمیته ناظر بر نشریات به بیان دیدگاه های خود پرداخت.

در این دیدار که به مناسبت 16 آذر « روز دانشجو » انجام شد، امیر پویا پیشخوان، نماینده مدیران مسئول نشریات دانشجویی گفت : طي  یک دوره خفقان در دانشگاه ها، در خرداد ماه ٩٢ به تدبير حضرت عالي و ساير بزرگان و دلسوزان نظام بارقه هايي از اميد به فعاليت دانشجويي بازگشت، و پس از آن با انتخاب دكتر ميرزاده به عنوان رياست عالي دانشگاه و انتصاب شايسته حضرت حجت الاسلام دكتر سيد طه هاشمي به عنوان زمام دار امور فرهنگي دانشگاه، فعاليت فرهنگي در دانشگاه آزاد اسلامي رنگ و بويي تازه گرفت.

وی افزود : با ساماندهي شرايط نشريات دانشجويي شاهد رشد بي نظير ٥ برابري در اين عرصه ي خطير بوده ايم.

پیشخوان در ادامه گفت : تسريع در روند صدور مجوز نشريات دانشجويي،حمايت مالي و معنوي بيشتر نسبت به ادوار گذشته كه نتيجه ي آن در اولين جشنواره سراسري نشريات دانشجويي در شهريور ماه امسال مشهود بوده  است، از جمله ي تجلي گري مديريت مدبرانه در اين حوزه است. كه اميد را بر دل فعالين نشريات كشور سرازير نمود.

نماینده مدیران مسئول نشریات دانشجویی افزود : از جمله ي  اتفاقات بسيار مهم در دوران پسا تبعيض، برگزاري اولين انتخابات مديران مسئول نشريات دانشجويي براي حضور در شوراي مركزي ناظر بر نشريات دانشگاه بوده كه اين امر سال هاي سال در دانشگاه آزاد اسلامي بر زمين مانده بود و با شجاعت مديران خلاق حوزه فرهنگي اين امر مهم به نتيجه رسيد.

وی افزود : درست است با فضا سازي ها و بي اخلاقي هايي كه گاهاً خاطر آيت الله را نيز مكدر ساخته كام دانشجويان از شيريني اين اتفاق خوشايند كمي تلخ شد اما هر جهشي مخالفيني نيز دارد.

پیشخوان گفت : جهش دانشگاه آزاد اسلامي به سوي توليد نشريات برتر دانشجويي در سطح كشور، يقيناً قابل ستايش است.

نماینده مدیران مسئول نشریات دانشجویی افزود : از ديگر خبر هاي خوش مسئولين براي ما، تدوین نهایی شیوه نامه انتشار نشریات مجازی  و آماده سازي آيين نامه خانه نشريات دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي است.

وی در ادامه گفت : متأسفانه ما همچنان شاهد آن هستيم كه باوجود اشاره صريح قانون و تأكيد جناب آقاي دكتر ميرزاده و دكتر طه هاشمي، هنوز هم در برخي از واحد ها به خاطر آشنا نبودن مدیران  با روند قانونی موجود مشكلاتي پيش آمده  كه نتيجه آن مميزي پيش از چاپ و عدم اجراي آيين نامه حمايتي نشريات مي باشد و نقطه ي تاريك آن است كه دانشجويان به دليل واهمه از تبعات گزارش اين نوع تخلفات، از انجام هرگونه شكايت امتناع مي ورزند. در اين بين بي مبالاتي برخی مديران در ايجاد نشريات سفارشي، بیگاری از دانشجویان وانتشار نشریات غیر دانشجویی  به نام دانشجویان و نشريه سازي به صورت  جشنواره اي دلمان را خون كرده است.

وی با اشاره به سخنان حضرت آيت الله هاشمی رفسنجانی افزود : شما هميشه دانشجويان را ولي نعمت بر شمرده ايد اما همانگونه كه نسيم اعتدال هنوز به برخي از نقاط كشور نرسيده است؛ پيام تغيير هم به بعضي از واحد ها نرسيده است و بعضي از روسا همچنان حمايت از نشريات را وظيفه ي خود نمي دانند و سنگ اندازي هاي بسياري در راه صدور مجوز نشريات صورت ميگيرد، و  بعضا  اقدامات سلبي نيز انجام مي پذيرد، تا آن جا كه اجازه ي دخالت نهاد هاي غيرمسئول را در دانشگاه مي دهد.

وی خطاب به حضرت آيت الله هاشمی رفسنجانی رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت : در پيام خود به نشست تشکل ها در فروردين ٩٤ فرموده بوديد اگر دانشجو ديد كسي يا گروهي خواسته و ناخواسته بستر انديشه و تعقل را آلوده، مسموم يا افراطي مي خواهد و براي اين كار تلاش مي كند هم حق و هم وظيفه دارد كه نگذارد اين اتفاق بيافتد؛ فرزندان شما نيز امروز با صداي شيوا به شما اعلام مي دارند، هرگز نخواهيم گذاشت كه فرد يا گروهي خواسته و ناخواسته دامان شما را آلوده ي افكار عبث و بيهوده ي خود كند. همانگونه كه امام امت فرمودند : دشمنان بدانند نهضت زنده است تا هاشمي زنده است.

انتهای پیام/

امتیازدهی به مطلب

اشتراک گذاری

نظردهی به این مطلب

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

رویدادها

ثبت نام انتخابات

نظرسنجی

سامانه جدید نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را چگونه ارزیابی می کنید؟