مدیرکل ورزش قهرمانی و همگانی دانشگاه آزاد اسلامی

حضور قهرمانان ملی در دانشگاه آزاد اسلامی به غنای نشریه های دانشجویی کمک می کند

حضور قهرمانان ملی در دانشگاه آزاد اسلامی به غنای نشریه های دانشجویی کمک می کند

محمدرضا پهلوان مدیرکل ورزش قهرمانی و همگانی دانشگاه آزاد اسلامی، معتقد است حضور قهرمانان ملی و نام آور بازی های آسیایی، جهانی و المپیک به عنوان دانشجویان این دانشگاه به غنای بیشتر نشریه های دانشجویی بویژه نشریه های تخصصی ورزشی کمک می کند.

محمدرضا پهلوان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری آنا، از مسئولان معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل راه اندازی غرفه نشریه‌های دانشجویی در بیست ‌و ‌دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های کشور تشکر و خاطرنشان کرد: وجود نشریه های دانشجویی برای اطلاع رسانی و آگاهی دهی به قشر دانشجو در واحدهای دانشگاهی بسیارضروری و اجتناب ناپذیر است.

مدیرکل ورزش قهرمانی و همگانی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: خوشحالیم که امروز در واحدهای دانشگاهی کشور نشریه های دانشجویی با موضوع های مختلف درحال انتشار و بهره برداری دانشجویان است. درحوزه ورزش هم برخی از واحدهای دانشگاهی اقدام به انتشار نشریه تخصصی کرده اند و امیدواریم روز به روز بر شمار آنها افزوده شود.

او ادامه داد: به تازگی در یک گردهمایی که در تبریز داشتیم بر لزوم انتشار نشریه های دانشجویی در حوزه ورزش تاکید شد و خوشبختانه مورد استقبال قرار گرفت. امروزه یکی از صفحه های جذاب نشریه ها، بخش ورزشی است و قریب به اتفاق نشریه ها دارای بخش ورزشی هستند. این نشان می دهد که ورزش، موضوع جذابی است و مورد علاقه مخاطبان است. به همین دلیل انتظار داریم نشریه هایی که امروز در واحد های دانشجویی منتشر می شود، با همکاری مدیر ورزش واحدهای دانشگاهی به موضوع ورزش بپردازند که به حتم تاثیر خوبی خواهد داشت و مخاطبان بیشتری را جذب می کند.

پهلوان با اشاره به حضور قهرمانان ملی و نام آور بازی های آسیایی، جهانی و المپیک در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ، اضافه کرد: این سرمایه های ملی می توانند سوژه های خوبی برای غنای بیشتر نشریه های دانشجویی و به ویژه نشریه های تخصصی ورزشی باشند.

مدیرکل ورزش قهرمانی و همگانی دانشگاه آزاد اسلامی اذعان داشت: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی درحوزه ورزش های قهرمانی و حرفه ای از موقعیت بسیار مناسبی در کشور برخورداراست کما اینکه از کاروان اعزامی به بازی های المپیک و پارالمپیک ریو 2015 حدود 50 نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بودند. در ضمن پنج مدال آور بازی های المپیک ریو و 16 مدال آور پارالمپیک ریو از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی هستند که جای خوشحالی دارد. البته بهداد سلیمی و عابدینی هم دانشجویان ما هستند و به دلیل اتفاق هایی که پیش آمد، نتوانستند به مدال برسند اگر چه حق مسلمشان مدال بود.

او افزود: ورزش همگانی که در گذشته به طور پراکنده در دانشگاه آزاد اسلامی انجام می شد، ساختاری مناسب و رسمی پیدا کرده و دارای اداره مستقل شده است. برگزاری جشنواره ها، همایش ها و مسابقه ها نیز در بخش ورزش همگانی از دوسال پیش شروع شده و امسال این کار با کمیت و کیفیت بیشتری ادامه پیدا کرده است. امسال حدود 50هزار نفر در دانشگاه آزاد اسلامی جذب ورزش همگانی شده اند.

پهلوان گفت: در بخش ورزش قهرمانی هم در 25 رشته برای خانم ها و آقایان در سطح واحدها، استان ها و کشوری به طور مجزا مسابقه برگزار کردیم و حدود 240 هزار دانشجوی شرکت کننده در استان های مختلف داشتیم.در بخش ورزش نیز کارکنان و اعضای علمی فعالیت ها از دوسال قبل شروع شده و سال به سال بر کمیت و کیفیت رشته هایمان اضافه می شود.

مدیرکل ورزش قهرمانی و همگانی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: در بخش ورزش حرفه ای نیز 20 تیم در بخش خواهران و برادران داریم. سال گذشته 12 تیم ما در لیگ های برتری کشور مقام اول ، شش تیم مقام دوم و یک تیم مقام سوم راکسب کرد. این رکورد بسیار بی نظیری است و شاید در کل کشور باشگاهی نباشد که این تعداد تیم تحت پوشش داشته باشد.

او اضافه کرد: معاونت ورزش و باشگاه فرهنگی و ورزشی دانشگاه آزاداسلامی با رعایت اصل اخلاق مداری و انضباط وصرفه جویی در هزینه ها موفق شده است این تیم ها را تشکیل دهد. اکثریت قریب به اتفاق کادرهای فنی و سرپرستی تیم های ما ، دانشگاهی هستند. در واقع این رویکرد دانشگاه و معاونت ورزش است که از نیروهای خود استفاده کند. دانشگاه آزاد اسلامی مامن بسیارخوبی برای مدال آوران و قهرمانان میهن اسلامی است و خوشحالیم که به ورزش ملی کشور کمک می کند.

گفت و گو از بهروز آرمان

انتهای پیام/

امتیازدهی به مطلب

اشتراک گذاری

نظردهی به این مطلب

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

رویدادها

ثبت نام جشنواره

نظرسنجی

سامانه جدید نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را چگونه ارزیابی می کنید؟