رئیس باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان دانشگاه آزاد اسلامی

فعالیت در نشریه های دانشجویی فرصتی برای راهیابی به عرصه های بین‌المللی است

فعالیت در نشریه های دانشجویی فرصتی برای راهیابی به عرصه های بین‌المللی است

رئیس باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان دانشگاه آزاد اسلامی، فعالیت در نشریه های دانشجویی را فرصتی طلایی برای دانشجویان به منظور نشان دادن توانایی هایشان و راهیابی به عرصه های بین المللی عنوان کرد.

دکتر کریم زارع در جریان بازدید از غرفه نشریه‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در بیست‌و‌دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های کشور به خبرنگار خبرگزاری آنا گفت: «جایگاه رفیعی که امروز نشریه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دارد، مرهون تدابیر، سیاست‌ها و تلاش‌های دکتر حمید میرزاده و دکتر سیدطه هاشمی است.»

وی ادامه داد: «مسئولان عالی دانشگاه، ذوق خاصی نسبت به فعال شدن دانشجویان و نخبگان دارند و در این زمینه نیز گام بزرگی برداشته‌اند که شایسته قدردانی است. ما نیز به سهم خود در باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان دانشگاه آزاد اسلامی از دست اندرکاران نشریه‌های دانشجویی حمایت می‌کنیم.»

زارع با توجه به برگزاری نخستین جشنواره سراسری نشریه‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در شهریور امسال در واحد تبریز، افزود: «در اختتامیه آن جشنواره اعلام کردم که مسئولان نشریه‌های برتر به عنوان عضو افتخاری باشگاه پژوهشگران و نخبگان پذیرفته می‌شوند. اکنون 70 هزار نفر در کشور عضو 380 باشگاه هستند و معتقدیم جوانانی که امروز نشریه‌های دانشجویی را اداره می‌کنند در آینده نزدیک توانایی انتشار نشریه‌های بین‌الملی را خواهند داشت.»

رئیس باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان دانشگاه آزاد اسلامی اذعان کرد: «یکی از دانشجویان جوان دانشگاه آزاد اسلامی که روزی نشریه دانشجویی داشت اکنون به عنوان مدیرمسوول مجله نانو استرکشن فعالیت می‌کند. پس باید طوری برنامه ریزی و تلاش کنیم که دانشجویان هم در زمینه انتشار نشریه رشد کنند و هم در سایر زمینه هایی که مربوط به جامعه و کشور است.»

وی اضافه کرد: «جوانانی که در روزگاری نه چندان دور ، عضو باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان دانشگاه آزاد اسلامی بودند و نشریه هم منتشر می کردند تحت حمایت ما قرار گرفتند و امروز برخی از آنان رییس واحد دانشگاهی هستند. رییسان واحدهای بوشهر و بندرعباس از جمله این افراد به شمار می آیند.»

زارع تاکید کرد: «دانشگاه‌ها باید متناسب با شرایط و تحولات ملی و منطقه‌ای، از یک دانشگاه آموزش‌محور و نسل اولی به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم و دانشگاه‌های فن‌محور و کارآفرین حرکت کنند. با این دیدگاه می‌توان امیدوار بود که در دانشگاه، بوعلی سیناها، ملاصدراها، فارابی‌ها و رازی‌ها را تربیت کنیم و تحویل جامعه دهیم.»

رئیس باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: «پشتیبانی از نشریه ها و دانشجویانی که مدیرمسئول، سردبیر یا عضو تحریریه هستند کاری بسیار ارزشمند است و من همینجا به عنوان یک عضو هیات علمی از دکتر میرزاده و دکتر هاشمی به دلیل نگاه پدرانه به دانشجویان و تلاش هایشان در حوزه دانشجویی و فرهنگی تشکر می کنم.»

وی با بیان اینکه باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان دانشگاه آزاد اسلامی آماده همکاری با معاونت دانشجویی و فرهنگی و حمایت از نشریه‌های دانشجویی است، افزود: «برخی از این نشریه ها می توانند در سطح بین المللی مطرح شوند و بدرخشند و برا رسیدن به این مقصود، از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد. با اینکه طبق اساسنامه باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان، می توانیم دفاتری در خارج از کشور هم داشته باشیم و در همین راستا صندوق حمایت ازنخبگان را راه اندازی کرده ایم.»

زارع به دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی توصیه کرد از این فرصت طلایی که در اختیارشان قرار گرفته به بهترین شکل ممکن استفاده کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که دانشگاه اسلامی با تیم پرتوان مدیریتی به عنوان الگویی در سطح جهان، بیش از گذشته در بعد کیفیت، کارآفرینی و خدمت، بدرخشد.

گفت و گو از بهروز آرمان

انتهای پیام/

امتیازدهی به مطلب

اشتراک گذاری

نظردهی به این مطلب

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

رویدادها

ثبت نام جشنواره

نظرسنجی

سامانه جدید نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را چگونه ارزیابی می کنید؟