حجت‌الاسلام والمسلمین شریفانی

اهل قلم باید حقایق و ارزش‌ها را تبیین کنند

اهل قلم باید حقایق و ارزش‌ها را تبیین کنند

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اهل قلم باید حقایق و ارزش‌ها را تبیین کنند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمد شریفانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم اختتامیه چهارمین و پنجمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی که با عنوان «قلم» با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و معاونان فرهنگی و دانشجویی مراکز استان‌ها در سالن اجتماعات کتابخانه مرحوم دکتر حبیبی برگزار شد با بیان اینکه میراث ماندگار بشری در پرتو کتاب، قلم و نشر به ما رسیده، گفت: اسلام اهمیت بسیار ویژه‌ای برای نشر و قلم قائل است، پیامبر گرامی اسلام (ص) به موضوع نشر و کتابت تأکید ویژه‌ای داشته‌اند و همواره به کتابت قرآن کریم توصیه کرده‌اند.

وی با بیان اینکه آیه ۲۸۲ سوره بقره به عنوان بلندترین آیه قرآن، بیش از ۲۰ نکته آموزنده درخصوص آداب نوشتاری دارد، اظهار کرد: این آیه توصیه می‌کند که اهل قلم باید حقایق و ارزش‌ها را تبیین کنند. همچنین دسته‌بندی نوشته‌ها و حفظ حریم و شئونات افراد از دیگر نکاتی است که در این آیه به آن تأکید شده است. دقت و تأمل در این آیه به تمام اهل قلم توصیه می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین شریفانی در پایان از مسئولان نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خواست تا در نشریه‌ای به طور خاص به مباحث مهدویت بپردازند.

انتهای پیام/

امتیازدهی به مطلب

اشتراک گذاری

رویدادها

ثبت نام انتخابات

نظرسنجی

سامانه جدید نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را چگونه ارزیابی می کنید؟