دکتر جهان‌بین در آئین اختتامیه جشنواره قلم

نشریات دانشگاهی یکی از بسترهای تربیت اجتماعی است

نشریات دانشگاهی یکی از بسترهای تربیت اجتماعی است

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اصالت دانشگاه، تربیت اجتماعی و در بستر کنش بوده و یکی از این بسترها نشریات دانشگاهی است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، فرزاد جهان‌بین امروز در آئین اختتامیه جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان «قلم» که در سالن اجتماعات کتابخانه مرحوم حبیبی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، خاطرنشان کرد: اصالت دانشگاه تربیت اجتماعی و در بستر کنش بوده و یکی از این بسترها برای تربیت اجتماعی، نشریات است و در این راستا نشریات دانشجویی آمادگی برای کنش در محیط واقعی دارند و باید آماده برای حضور در جامعه شوند.

وی در ادامه افزود: در ابتدا ۱۳۹ نشریه فعال داشتیم و در کرونا با وجود محدودیت‌ها ۷۱۴ نشریه فعال شدند یعنی از ۱۳۹ به ۷۱۴ رسیدیم. جشنواره چهارم با ۵۰۰ اثر لغو شد اما در حال حاضر ۱۱ هزار اثر داریم که در سامانه قابل مشاهده است و حتی پیش از استقرار تیم فعلی ۳۱ کارگاه ثبت شده بود و اکنون ۱۷۴ هزار کارگاه داریم که همه آنها یک شبه ایجاد نشده و اعتقاد بر این بود که بسترهای کنش را فعال کنیم. امروز مفتخریم که تلاش‌ها به ثمر رسیده‌اند و شورای ناظر بعد از گذشت ۵ سال فعال شده است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اگر همه واحدهای دانشگاهی موفق بودند ما شاهد تعداد نشریات بیشتری هم بودیم اجازه انتشار الکترونیکی نشریات داده شد و مقرراتی وضع شد که نباید نسخه تکی منتشر شود و باید نسخه‌ها به صورت مستمر منتشر شود.

جهان‌بین با بیان اینکه در مجموع نسبت به آمار مطلوب، فاصله زیاد است، عنوان کرد: ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی ۷۰۰ نشریه دانشجویی است که از مجموع آن‌ها، ۱۳۳ نشریه مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

وی در پایان اظهار کرد: نفرات اول کارت خبرنگاری دریافت می‌کنند و دانشجویان برگزیده جشنواره در روزنامه می‌نویسند و حق‌التحریر دریافت می‌کنند و این ویژگی انحصاری دانشگاه آزاد اسلامی است و هیچ جشنواره‌ای این ویژگی را ندارد.

انتهای پیام/

امتیازدهی به مطلب

اشتراک گذاری

رویدادها

ثبت نام انتخابات

نظرسنجی

سامانه جدید نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را چگونه ارزیابی می کنید؟