در کارگاه آموزشی نشریات دانشجویی تشریح شد

نشریه موفق دانشجویی چه ویژگی هایی دارد؟

نشریه موفق دانشجویی چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی های یک نشریه موفق دانشجویی و شرایط و بسترهای لازم برای انتشار آن در کارگاه آموزشی نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین تشریح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از قزوین، کارگاه آموزشی نشریات دانشجویی با حضور مدیر مسئولان، سردبیران و دبیران کانون‌های فرهنگی و تشکل‌های دانشجویی و با همکاری معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در شبستان مسجد امام رضا علیه‌السلام این دانشگاه برگزار شد.

حسن شکیب‌زاده روزنامه‌نگار و از سردبیران باسابقه نشریات استان قزوین و مدرس این کارگاه فعالیت در عرصه خبر و روزنامه‌نگاری را بسیار ارزشمند دانست و گفت: روزنامه‌نگاری، کاری هنری و اجتماعی و بسیار باارزش است؛ چراکه اطلاع‌رسانی و آگاه‌کردن مردم کاری سخت و پرزحمت است.

مدرس این کارگاه آموزشی به ویژگی‌های روزنامه‌نگار موفق اشاره و خاطرنشان کرد: تیزبین بودن، واقع‌گرایی، قلم زیبا، مطالعه و اطلاعات در زمینه‌های مورد نیاز، برقراری ارتباط مناسب با مخاطب، استفاده از دیدگاه‌های مختلف، مخاطب‌شناسی، سوژه‌محوربودن، پیگیری وعده‌های چاپ شده، استفاده از مطالب تحلیلی و نقادانه و استفاده از مطالب کوتاه و مختصر از ویژگی‌های یک نشریه موفق است.

شکیب‌زاده به تشریح شرایط و بسترهای لازم برای انتشار نشریه دانشجویی در دانشگاه پرداخت و یادآور شد: دانشجویانی که علاقه‌مند به انتشار نشریه دانشجویی هستند، قبل از اقدام برای اخذ مجوز از مسئولان دانشگاه، باید شرایط و بسترهای لازم برای انتشار را فراهم کنند.

وی، داشتن هیئت تحریریه قوی، جذب نیروهای واجد شرایط، انتخاب اسم مناسب برای نشریه، رعایت خط قرمزهای تعیین شده، داشتن روحیه کار تیمی، وجود نویسندگان توانمند، انتخاب بهترین زمان و مکان برای انتشار نشریه، محاسبه هزینه‌های چاپ، استفاده از مطالب مرتبط با دانشجویان و امکان نظرسنجی از مخاطبان را از شرایط و بسترهای لازم برای انتشار نشریه دانشجویی دانست.

انتهای پیام/

امتیازدهی به مطلب

اشتراک گذاری

رویدادها

ثبت نام جشنواره

نظرسنجی

سامانه جدید نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را چگونه ارزیابی می کنید؟