دکتر جهان بین در نشست معاونان فرهنگی و دانشجویی واحدهای مراکز استان دانشگاه آزاد اسلامی

نشریات دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی تقویت می شوند

نشریات دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی تقویت می شوند

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: وظایف اصلی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را ۳ حوزه سیاست‌گذاری، حمایت و نظارت و ارزیابی تعیین کرده‌ایم.

به گزارش خبرنگار حوزه فرهنگی و هنری گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، فرزاد جهان‌بین، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در نشست معاونان فرهنگی و دانشجویی واحدهای مراکز استان دانشگاه آزاد اسلامی که صبح امروز در تالار حافظ این دانشگاه برگزار شد، گفت: وظایف اصلی معاونت فرهنگی در سه محور سیاست‌گذاری، نظارت و ارزیابی و حمایت ترسیم شده است. کاری که اساتید، دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی می‌توانند انجام دهند، معاونان فرهنگی نباید انجام دهند و از نظر ما حرام قانونی است.

وی افزود: سند دانشگاه اسلامی منبع اصلی تغذیه مدیریت فرهنگی است اما نیاز به تخصیص دارد چرا که منابع ما محدود است؛ به جای اینکه منابع محدود را صرف اهداف کلی کنیم، باید صرف اولویت‌ها شود. مولف‌های کلیدی و اقطاب اثرگذار در همین راستا مطرح شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تدوین آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها در راستای همین نقش سیاست‌گذاری و تسهیل و تقویت فعالیت‌هاست.

وی با اشاره به بودجه ستادی بیان کرد: سهم بودجه ستاد از ۳۳ درصد به ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده است تا واحدهای دانشگاهی بتوانند فعالیت‌های فرهنگی را با دستی باز انجام دهند و آن‌ها را پیگیری کنند.

جهان‌بین با اشاره به سفرهای استانی به واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: سفرهای استانی موجب همسوسازی اهداف و اراده‌ها می‌شود‌. معاونان فرهنگی نیز باید ارتباط خود را با اساتید، تشکل‌ها و کانون‌ها و... تقویت کنند؛ درواقع معاونان باید در همین ارتباط‌گیری با فعالان دانشجویی، خلاهای موجود را شناسایی و از پشت میزنشینی اجتناب کنند.

وی با اشاره به کارهای پراثر و کم‌هزینه، معاونان را به شناسایی و انجام این فعالیت‌ها ارجاع داد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: عزم و اراده موجود در معاونان فرهنگی نشان می‌دهد که به فضل الهی و به‌زودی، شاهد تحول فرهنگی خواهیم بود.

انتهای پیام/

امتیازدهی به مطلب

اشتراک گذاری

رویدادها

ثبت نام جشنواره

نظرسنجی

سامانه جدید نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را چگونه ارزیابی می کنید؟