در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان صورت گرفت

برگزاری سلسله کارگاه های تابستانه «آموزش های تخصصی نشریات دانشجویی»

برگزاری سلسله کارگاه های تابستانه «آموزش های تخصصی نشریات دانشجویی»

سلسله کارگاه های تابستانه «آموزش های تخصصی نشریات دانشجویی» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از اصفهان، بخش نخست از سلسله کارگاه‌های تابستانه آموزش‌های تخصصی نشریات دانشجویی شامل «سمینار آموزش مدیریت نشریات دانشجویی»، «کارگاه آموزش طراحی و صفحه‌آرایی گرافیکی نشریات دانشجویی» و «کارگاه آموزش تخصصی مقاله‌نویسی مطبوعاتی با رویکرد نشریات دانشجویی» ماه تیر و نیمه اول مرداد جاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) برگزار شد.

سمینار آموزش مدیریت نشریات دانشجویی به مدت چهار ساعت با تدریس مهرزاد سلیمی نماینده مدیران مسئول در کمیته ناظر بر نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) و با حضور ۳۰ نفر از مدیران مسئول، سردبیران و دبیران سرویس‌ها و گروه‌های خبری نشریات دانشجویی این دانشگاه، ۲۸ تیر سال جاری برگزار شد.

در ادامه کارگاه‌های تابستانه آموزش تخصصی نشریات دانشجویی، کارگاه دیگری با موضوع طراحی و صفحه‌آرایی گرافیکی نشریات دانشجویی با تدریس امیرعلی صادقی، طراح نشریات دانشجویی و دبیر سابق جامعه اسلامی دانشجویان این دانشگاه در هشت جلسه ۹۰ دقیقه‌ای، روزهای اول تا ۱۳ مرداد جاری برگزار شد.

کارگاه دیگری با موضوع «آموزش تخصصی مقاله‌نویسی مطبوعاتی با رویکرد نشریات دانشجویی» با هدف آموزش و توانمندسازی دانشجویان فعال در حوزه نشریات و رسانه‌های دانشجویی و آماده‌سازی آنان برای نقش‌آفرینی هرچه بهتر در عرصه تولید محتوای نشریات و رسانه‌های دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) برگزار شد.

این کارگاه که در چهار جلسه ۱۶۵ دقیقه‌ای توسط احسان طاهری‌حاجی‌وند استاد مدعو دانشگاه و داور جشنواره‌های ملی نشریات دانشجویی، روزهای هفتم تا دوازدهم مرداد جاری و به‌صورت مجازی تدریس شد، مورد استقبال تحریریه نشریات دانشجویی و نیز دانشجویان فعال رسانه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) قرار گرفت.

در این کارگاه تخصصی، گفتارهایی درباره «آشنایی با انواع مقالات»، «تفاوت‌های مقالات علمی-پژوهشی و مقالات مطبوعاتی»، «تعریف مقالات مطبوعاتی و انواع آن»، «آشنایی با اجزای مقالات مطبوعاتی»، «ارکان مقالات مطبوعاتی»، «گردش کار در مقاله نویسی مطبوعاتی» و «معیارهای داوری مقالات مطبوعاتی در جشنواره‌ها» تدریس شد.

آشناسازی دانشجویان با مفهوم «روزنامه‌نگاری علم» با توجه به نوپدیدبودن این شاخه از فعالیت‌های مطبوعاتی و نیاز نشریات علمی دانشجویی به آشنایی و شناخت آن، از نقاط برجسته و مورد استقبال شرکت‌کنندگان در این کارگاه بود.

در جریان برگزاری کارگاه آموزش مقاله‌نویسی مطبوعاتی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان)، به سه نفر از شرکت‌کنندگانی که تا جلسه پایانی با رعایت استانداردهای آموزش داده شده و به‌کارگیری خلاقیت در عین حفظ ساختار، اجزا و ارکان مقاله‌نویسی، موفق به نگارش و ارائه یک مقاله مطبوعاتی درباره یکی از ایده‌های سوژه «آموزش مجازی دانشگاه‌ها در دوران بحران کووید-۱۹» شدند، جوایز نقدی از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) اهدا شد.

در کارگاه تخصصی مقاله‌نویسی مطبوعاتی، بیش از ۷۰ نفر از دانشجویان رشته‌های مختلف مقطع کارشناسی از واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان به‌صورت رایگان شرکت کردند که در پایان به شرکت‌کنندگان گواهینامه رسمی پایان دوره اعطا شد.

سلسله کارگاه‌های تابستانه آموزش تخصصی نشریات دانشجویی به ابتکار و میزبانی «حوزه بسیج دانشجویی شهید چمران»، «انجمن علمی دانشجویی حقوق» و «جامعه اسلامی دانشجویان» با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) برگزار شد.

بر اساس اعلام این دانشگاه، برگزاری رویدادهای فرهنگی و آموزشی دیگری با عناوین «سوژه‌یابی و نویسندگی خلاق»، «قواعد استدلال و اصول اقناع مخاطب»، «اصول و فنون مصاحبه»، «مبانی خبرنویسی»، «مقاله‌نویسی تخصصی در نشریات علوم پزشکی»، «مقاله‌نویسی تخصصی در نشریات علوم انسانی»، «رسالت دانشگاه در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب»، «جریان‌سازی رسانه‌ای در شبکه‌های اجتماعی»، و هم‌چنین وبینار مجازی «رسالت اجتماعی و حرفه‌ای رسانه‌های دانشجویی در بحران کووید-۱۹» در دستورکار برگزاری توسط نهادهای دانشجویی این واحد دانشگاهی طی هفته‌ها و ماه‌های آتی قرار دارد.

به گزارش آنا، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) با دارابودن حدود ۲۰ هزار دانشجو و نشریات دانشجویی متعدد، یکی از واحدهای دانشگاهی پیشرو در آموزش و توسعه نشریات دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور بوده و تاکنون در جشنواره‌های ملی نشریات دانشجویی که توسط دانشگاه آزاد اسلامی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شده، موفق به کسب رتبه‌های برتر در بخش‌های مختلف شده است.

انتهای پیام/

امتیازدهی به مطلب

اشتراک گذاری

رویدادها

ثبت نام انتخابات

نظرسنجی

سامانه جدید نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را چگونه ارزیابی می کنید؟