دکتر کلانتری خبر داد

برگزاری چهارمین جشنواره کشوری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی

برگزاری چهارمین جشنواره کشوری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری چهارمین جشنواره کشوری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اواخر مرداد ماه به میزبانی واحد اصفهان خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، سومین جلسه شورای مرکزی کمیته ناظر بر نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست حجت الاسلام ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور رضا نصیری مدیرکل فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و سایر اعضا صبح امروز برگزار شد.

کلانتری در این جلسه با بیان اینکه بسیاری از فعالیت‌های شاخص، تأثیرگذار و موج آفرین در کشور نتیجه تفکرات بلند و هوشمندانه مقام معظم رهبری است، گفت: رشد علم، نشریات دانشجویی، تولید دانش های نوین مثل نانو، هسته‌ای و ... همه از برکات نگاه ویژه مقام معظم رهبری است. ایشان معتقدند که فعالان نشریات دانشجویی باید کمک کنند که به وسیله نشریات، دانشجویان قدرت تحلیل پیدا کنند.

وی با اشاره به برگزاری چهارمین جشنواره کشوری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد دانشگاهی اصفهان اظهار داشت: این جشنواره با مشارکت برگزیدگان استان اصفهان به صورت حضوری و با فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار می‌شود. در خصوص سایر استان‌ها به ویژه استان‌هایی که شرایط قرمز در خصوص فراگیری ویروس کرونا دارند، همزمان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: این جشنواره با رویکرد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و در سه بخش آثار برتر، نشریات برتر و بخش ویژه برگزار می‌شود.

کلانتری از افزایش سه برابری نشریات دانشجویی در دوره مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: از ابتدای تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی تا سال ۹۶، این دانشگاه دارای ۳۴۸ نشریه بود که خوشبختانه با نگاه ویژه مسئولان به بحث علم و فرهنگ این آمار به ۸۹۴ نشریه در سال ۹۹ افزایش پیدا کرد.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی دارای ۲۳۱ نشریه سیاسی، اجتماعی، ۲۳ نشریه صنفی، ۴۲ نشریه علمی فنی و مهندسی، ۴۶ نشریه پزشکی و دامپزشکی، ۳۶ نشریه علوم پایه و تربیت بدنی، ۴۸ نشریه علمی تخصصی علوم انسانی، ۷۱ نشریه هنری، ادبی و طنز و همچنین ۹۴ نشریه در زمینه دینی قرآنی دارد.

کلانتری نشریات دانشجویی را بستری مناسب برای رشد دانشجویان در دانشگاه‌ها دانست و افزود: نشریات دانشجویی کارگاه آموزشی برای تمرین نوشتن در فضای دانشجویی و نخبگانی است که علاقه‌مندان باید از این فرصت پیش آمده استفاده کنند.

وی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت بسیار بالایی در حوزه فکر، فرهنگ و تحولات فرهنگی دارد، بنابراین باید از این پتانسیل و توانایی دانشگاه آزاد اسلامی برای سرمایه‌گذاری مطلوب در آینده بهره بگیریم.

در ابتدای جلسه نصیری گزارشی از روند برگزاری دو دوره انتخابات واحدی و استانی برای کسب کرسی‌های نمایندگان مدیران مسئول نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در کمیته‌های ناظر بر نشریات دانشجویی ارائه کرد و گفت: به جز هفت واحد در کل کشور وضعیت سایر واحدها با انتخابات پرشور و مشارکت بسیار خوب دانشجویان روشن شده است.

گفتنی است احمد شمس عضو حقوقی، حجت الاسلام نیکزاد نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی، محمدرضا موسوی نماینده دانشجویان و ولی الله ولی پور عزیزی رئیس اداره نشریات فرهنگی در این جلسه حضور داشتند.

انتهای پیام/

امتیازدهی به مطلب

اشتراک گذاری

رویدادها

ثبت نام جشنواره

نظرسنجی

سامانه جدید نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را چگونه ارزیابی می کنید؟