دکتر طهرانچی در اختتامیه سومین جشنواره نشریات دانشجویی بیان کرد

حرکت نشريات دانشجويي حرکتی اصيل در کار فرهنگي است

حرکت نشريات دانشجويي حرکتی اصيل در کار فرهنگي است

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي گفت: حرکت نشريات دانشجويي يک حرکت اصيل در کار فرهنگي است و بسيار بايد جدي گرفته شود.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، سومین جشنواره نشریات و رسانه‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با رویکرد ویژه ارزش های انقلابی و اسلامی، کارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران، اقتصاد مقاومتی، نقش و اهمیت شهدای مدافع حرم در حفظ امنیت و استقلال کشور، سبک زندگی اسلامی- ایرانی، تبیین کار تمیز فرهنگی و آتش به اختیار در عرصه فرهنگ، ابعاد نفوذ و تهاجم فرهنگی دشمن، لزوم خودکفایی علمی در عرصه فناوری و توانمندی نظامی و علوم انسانی در شاخه های صنفی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، دینی و قرآنی، ادبی، طنز و کاری کاتور،علوم انسانی، علوم پایه، تربیت بدنی و ورزش، پزشکی و دامپزشکی، فنی و مهندسی، هنری و الکترونیک (مجازی) به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر کرد، برگزار شد.

در مراسم اختتامیه سومین جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی محمد مهدی طهرانچی، رئیس این دانشگاه از طریق ویدئو کنفرانس با شرکت کنندگان در این آیین گفتگو کرد.

طهرانچی ضمن تبریک اعیاد میلاد و تبریک به دانشجویان برگزیده گفت: تربیت نیروی انسانی، تولید دانش و حل مسأله سه رکن اصلی دانشگاه آزاد اسلامی است که در کنار این سه رکن رکن چهارمی هم به نام تعالی فردی و اجتماعی وجود دارد.

وی اظهار داشت: نماد تعالی فردی و اجتماعی در نشریات دانشجویی تبلور خاصی دارد و جایی که دانشجو دست به قلم می شود از یک طرف مهارت و دانش اجتماعی خود را به منصه ظهور می نشاند و از یک طرف برای محیط دانشگاه اثر سازنده ای دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: حرکت نشریات دانشجویی یک حرکت اصیل در کار فرهنگی است و بسیار باید جدی گرفته شود.دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک دانشگاه اجتماعی با رسالت های فراوان اجتماعی لازم دارد در عرصه تولید اندیشه و مباحثی که در متن و حاشیه نشریات دانشجویی مطرح می شود بتواند اثرات اجتماعی خاصی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: نشریاتی که در زمینه های مختلف نظرات دانشجویان را گردآوری می کنند باید در فضای دانشگاه بتوانند سازندگی و اثرات خاصی داشته باشند.نشریات می توانند به عنوان معلمان و استادان دانش اجتماعی در دانشگاه فعال شوند و از این منظر بسیار حائز اهمیت است.

طهرانچی در این ویدئو کنفرانس خطاب به شرکت کنندگان در جشنواره نشریات دانشجویی گفت: اگر در کشور ما رسانه های مکتوب چندان رونقی ندارد نسبت به برخی از کشورها ضعف در حوزه آموزش و حوزه عمل است. اگر ما در دانشگاه به نشریات دانشگاهی خوب بپردازیم تضمین می کنم که در سال های بعد در کشور نشریات مکتوب قوی تری داشته باشیم و هرگاه در دانشگاه نسبت به این مهم اهمیت لازم را ندهیم در سال های بعد موجب خسارت می شویم.

وی بیان داشت: تا دیروز در نشریه رکن اصلی خبر بود، اما امروز رکن اصلی تحلیل است، خبر را فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به راحتی فراهم آورده است و آن چیزی که در نشریات مکتوب جایش بسیار خالی است و می توان در جشنواره ها به آن بیشتر پرداخت قدرت تحلیل، اثرگذاری و جریان آفرینی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان به دانشجویان توصیه کرد: باید در کنار قدرت تحلیل به اخلاق حرفه ای نشریات هم توجه خاصی داشته باشند.

براساس این گزارش، در این دوره از جشنواره نشریات دانشجویی از میان 2 هزار و 100 اثر ارسال شده به دبیرخانه نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، 115 اثر برگزیده و از برگزیدگان با اهدای تندیس، لوح تقدیر و جوایز نقدی، تقدیر و تشکر به عمل آمد.

انتهای پیام/

امتیازدهی به مطلب

اشتراک گذاری

نظردهی به این مطلب

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

رویدادها

ثبت نام جشنواره

نظرسنجی

سامانه جدید نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را چگونه ارزیابی می کنید؟