در دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد صورت گرفت

۱۱۵ برگزیده سومین جشنواره نشریات دانشجویی معرفی و تجلیل شدند

۱۱۵ برگزیده سومین جشنواره نشریات دانشجویی معرفی و تجلیل شدند

۱۱۵ برگزیده سومین جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم اختتامیه این جشنواره در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شهرکرد، مراسم اختتامیه سومین جشنواره نشریات دانشجویی کشور عصر روز گذشته با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی و مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، مسئولان دانشگاهی و استانی و دانشجویان برگزیده در تالار امام خمینی (ره) دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد برگزار شد.

در این جشنواره دانشجویی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشجویان برگزیده سومین جشنواره نشریات دانشجویی در این مقطع تاریخی به رسالت خود عمل کردند و دست به قلم شدند.

حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری افزود: در یک دوره، از نشریه دانشجویی در کشورمان خبری نبود و افراد زیادی برای انقلاب‌اسلامی به دلیل یک دست نوشته زیر شکنجه به شهادت رسیدند و امروز که ۴۰ سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد به برکت انقلاب هزاران نشریه گوناگون در دانشگاه‌ها منتشر می‌شود.

وی اظهار کرد: یکی از مشوقان و مروجان اصلی شکل‌گیری نشریات دانشجویی در دانشگاه‌ها مقام معظم رهبری بود به همین منظور در نخستین جشنواره نشریات دانشجویی همه شرکت‌کنندگان در جشنواره به دیدار رهبر معظم انقلاب رفتند و به رهنمودهای سازنده ایشان گوش دادند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: تولید نشریه باعث می‌شود دانشجو برای یک عرصه وسیع اجتماعی تمرین کند و آماده شود و نویسندگی و تقویت این روحیه به بالارفتن کارآمدی اجتماعی و معاشرت‌های فردی دانشجویان کمک می‌کند.

وی  خطاب به مسئولان دانشگاه و دانشجویان بیان کرد: در حوزه نشریات دانشجویی، از تشریفات کم کنید و به محتوا و عمق مسائل بپردازید. نشریه‌های ساده و کم‌هزینه با محتوای هدایتگر و پیام‌آور اثرگذاری بسیار زیادی دارند.

در این مراسم حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد نیز گفت: نشریات باید دارای محتوای عاقلانه و اندیشمندانه باشند تا نتایج پرثمر در جامعه به‌بار آورند.

وی از دانشجویان خواست با درایت و تدبیر قلم بزنند تا بتوانند اثری ماندگار و مؤثر از خود برجای گذارند.

رضا نصیری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی هم با ارائه گزارشی جامع از رزومه داوران نشریات دانشجویی گفت: برای اینکه نشریات دانشجویی موفق شوند باید حرفی برای گفتن داشته باشند.

در ابتدای مراسم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری و واحد شهرکرد در خصوص ارزش و اهمیت قلم و نوشتن گفت: خداوند متعال در قرآن کریم به قلم قسم خورده و این نشان از اهمیت خاص نوشتن و نویسندگی است که باید مراقب قلم خود باشیم که از آن چه چیز تراوش می‌کند و چه مسئولیتی در قبال خدا و جامعه داریم.

مظاهر نیکخواه با اشاره به ارسال ۲۱۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره افزود: در مراسم اختتامیه جشنواره ۱۱۵ نفر برگزیده در ۳۹ کد رشته  از استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، آذربایجان‌شرقی و غربی، هرمزگان، تهران، قزوین، همدان، ایلام، یزد، زنجان، قم، فارس، مازندران، کردستان و خراسان رضوی در سه بخش آثار، نشریات برتر و مقالات ویژه، رتبه های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند و تعدادی هم شایسته تقدیر شدند.

وی بیان کرد: در سومین دوره نشریات دانشجویی، آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره حدود ۵۰ ساعت توسط ۱۱ داور برجسته از حوزه رسانه و استاد دانشگاه قضاوت شدند.

انتهای پیام/

امتیازدهی به مطلب

اشتراک گذاری

نظردهی به این مطلب

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

رویدادها

ثبت نام جشنواره
MySQL Fatal Error
MySQL Error!
MySQL error in file: /home/iaumag/domains/iaumag.ir/public_html/includes/blocks/LastPub.php at line 7
Error Number: 3065
The Error returned was:
Expression #1 of ORDER BY clause is not in SELECT list, references column 'iaumag_magdbn.sreza_publications_no.time' which is not in SELECT list; this is incompatible with DISTINCT
SQL query:

SELECT DISTINCT(sreza_publications_no.publication_id), sreza_publications_no.no, sreza_publications.id, sreza_publications.name FROM sreza_publications_no INNER JOIN sreza_publications ON sreza_publications_no.publication_id = sreza_publications.id WHERE sreza_publications_no.status='1' ORDER BY sreza_publications_no.time DESC LIMIT 10