در تازه ترین نشست هماهنگی

تاریخ اختتامیه دومین جشنواره نشریه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مشخص شد

تاریخ اختتامیه دومین جشنواره نشریه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مشخص شد

مراسم اختتامیه دومین جشنواره سراسری نشریه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد شهرقدس ۳۰ آذر جاری تا دوم دی به مدت سه روز برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با هدف ارتقای انگیزشی دانشجویان، شناسایی، معرفی و تجلیل از پدیدآورندگان آثار فاخر نشریه های برتر دانشجویی و تربیت دانشجویان اهل قلم متعهد و متخصص، برگزاری جشنواره سراسری نشریه های دانشجویی این دانشگاه را در دستور کار خود قرار داده است.

مشارکت 527 نشریه و ارایه 2435 اثر به دبیرخانه جشنواره، نشان از استقبال و اشتیاق فعالان حوزه نشریه های دانشگاهی و انگیزه قوی و پرشور آنان در این عرصه فرهنگی دارد.

تازه ترین نشست هماهنگی برگزاری اختتامیه دومین جشنواره سراسری نشریه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست حجت الاسلام دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور دکتر رضا نصیری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، دکتر مهدی فتح الله سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس و سایر مسئولان مربوط در سازمان مرکزی دانشگاه تشکیل شد.

در این نشست، مقرر شد اختتامیه دومین جشنواره سراسری نشریه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، سی ام آذر تا دوم دی به مدت سه روز به میزبانی واحد شهرقدس برگزار شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در این نشست، برگزاری جشنواره نشریه های دانشجویی را اقدامی با ارزش و مهم فرهنگی و نشاط آور در فضای دانشجویی دانست و گفت: این کار با ابتکار نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها آغاز شد و به تدریج گسترش یافت.

کلانتری افزود: نشریه های دانشجویی، یکی از عرصه های بسیار مهم در دانشگاه است. البته بحث تیراژ این نشریه ها خیلی مطرح نیست بلکه خود تمرین نوشتن، موضوعیت دارد. قلم به دست گرفتن یک دانشجو بسیار مهم است و به حتم ارزش هزینه کردن را دارد.

او ادامه داد: دانشجویی که قلم به دست می گیرد، قدرت ابتکار پیدا می کند، روحیه اش متحول می شود،‌ نشاط خاصی پیدا می کند و گرفتار رکورد علمی و انزوا نمی شود. فلسفه نشریه دانشجویی همین است و اگر کار با دقت و پژوهش انجام شود و تشویق و حمایت در دستور کار مسوولان مربوط قرار گیرد، فعال نشریه دانشجویی، پژوهشگر خواهد شد.

عضو هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر لزوم برگزاری کارگاه های آموزشی برای فعالان نشریه های دانشجویی به نحو مطلوب، خاطرنشان کرد: دانشجو باید سواد رسانه ای را بیاموزد و با تنوع رسانه های دنیا و نقش و تاثیر آنها در زندگی امروز مردم آشنا شود.

کلانتری با اشاره به خاطره ای از دیدار مدیران مسئول و سردبیران نشریه های دانشجویی با مقام معظم رهبری، یادآور شد: در آن دیدار، مقام معظم رهبری تاکید فرمودند که نشریه های دانشجویی باید جهت دار باشند. البته منظور مقام معظم رهبری این بود که باید جهت گیری انقلابی و جهت الهی نشریه مشخص باشد.

او اظهار کرد: باید توجه داشته باشیم که در دنیا هیچ چیز بی جهت وجود ندارد؛ البته شاید ما جهت را تشخیص ندهیم. ضمن اینکه اعلام بی طرفی،‌ خود یک جهت است و معنایی دارد. در عالم سیاست نیز همین طور است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به اعلام بی طرفی ارتش در 22 بهمن 57 اشاره کرد و توضیح داد: همان اعلام بی طرفی، وزنه انقلاب اسلامی را سنگین تر کرد و انقلاب پیروز شد.

کلانتری ابراز امیدواری کرد که دومین جشنواره سراسری نشریه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد شهرقدس به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

2435 عنوان اثر از 527 نشریه که به دبیرخانه دومین جشنواره سراسری نشریه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی فرستاده شده بود، بیست و چهارم تا بیست و ششم آبان 96 ارزشیابی و داوری شد و 130 نفر برگزیده شدند. قرار است به زودی فهرست برگزیدگان در سایت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی farhangi.iau.ir منتشر شود.

نخستین جشنواره سراسری نشریه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی،‌ شهریور 95 به میزبانی واحد تبریز برگزار شد.

انتهای پیام/

امتیازدهی به مطلب

اشتراک گذاری

نظردهی به این مطلب

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

رویدادها

ثبت نام انتخابات

نظرسنجی

سامانه جدید نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را چگونه ارزیابی می کنید؟