نصیری در دیدار با فعالین فرهنگی دانشگاه آزاد اصفهان خبر داد

تشکیل «خانه نشریات» در واحدهای جامع و مراکز استانی دانشگاه آزاد اسلامی

تشکیل «خانه نشریات» در واحدهای جامع و مراکز استانی دانشگاه آزاد اسلامی

نشست هم اندیشی نشریات، هیئت های مذهبی و کانون های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان به میزبانی معاونت فرهنگی و دانشجویی واحد اصفهان (خوراسگان) در محل آمفی تئاتر دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی برگزار شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی کشور اظهار داشت: کانون‌ها، نشریات و دیگر فعالیت‌های دانشگاهی در حکم آموزشگاه و کارگاه آموزشی و محفلی برای تمرین آینده‌ی حرفه‌ای دانشجویان هستند؛ همان‌گونه که در کلاس درس رشته‌های مختلف پزشکی و مهندسی دانشجو در حال مهارت‌آموزی برای درخشش و خدمت در آینده جامعه اسلامی است، و انتظار داریم از درون کانون‌های دانشگاه آزاد مدیران لایق و دلسوز برای آینده حوزه فرهنگ ما تربیت شود.

او در تکمیل سخنان خود افزود: در افق نگاه دلسوزان دانشگاه آزاد تحول در صورت و سیرت دانشگاه مدنظر است و در مسیر پیشرفت سیره عملی و افق اندیشه حضرت امام خمینی و مقام معظم رهبری مهم‌ترین شاخص حرکت است.

نصیری افزود: باید به دانشجو حق فعالیت، عدالت‌خواهی، انقلابی گری، مطالبه گری و حتی حق اشتباه کردن و تصحیح اشتباه بدهیم.

او با اشاره به طرح جامع و چشمانداز آینده دانشگاه گفت: در حوزه فعالیت های فرهنگی و دانشجویی طرح جامعی تدوین شده و در دست بررسی قرار دارد. مسائل مطرح شده در این جلسه و در دیگر حلقه‌های هم‌اندیشی قطعا مورد استفاده حوزه فرهنگی دانشگاه قرار خواهد گرفت.

نصیری با مناسب دانستن زیرساخت‌های بحث نماز ازجمله مساجد افزود: ازنظر فضای فیزیکی در دانشگاه آزاد اسلامی دارای بهترین زیرساخت‌ها هستیم و به کمک شما عناصر فعال فرهنگی برای ترویج فرهنگ نماز و استفاده حداکثری از این فضا‌ها نیاز داریم و انتظار داریم اذان از گلدسته مسجد دانشگاه که پخش می‌شود فعالین فرهنگی تشکیل‌دهنده صفوف اول نماز باشند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد گفت: باید از منابع مالی بهترین استفاده در راستای حمایت از کار فرهنگی دانشجویان صورت پذیرد، اما برای انجام کار موثر و ماندگار فرهنگی همیشه نیاز به مخارج سنگین مالی نیست و خلوص نیت کار و ابتکار دانشجو موانع را بر طرف می‌کند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی کشور اظهار داشت: تخصیص فضای مناسب در واحدهای جامع و مراکز استان‌ها با عنوان خانه نشریات به‌طور جدی در دستور کار قرار خواهیم داد و در حوزه نشریات و رسانه، بحث آموزش نیز باید توسط معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی استان‌ها با تدریس بهترین اساتید دنبال شود و تشکیل کانون خلاقیت فرهنگی و هنری در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند نقطه خوبی برای تقویت رویش‌های دانشجویی باشد و در عملکرد سایر حوزه‌ها در دانشگاه مؤثر است.

رضا نصیری در پایان بیان کرد: برای مجموعه دانشگاه آزاد تفاوتی میان جریانات سیاسی درون نظام وجود ندارد بلکه باید فضای کار و فعالیت به یکایک باورمندان به ارزش‌ها و آرمان‌های امام و رهبری و قانون اساسی داده شود، اما بدون شک آنان که نوای دل‌نشین تفکر انقلابی و تفکر بسیجی را در محیط دانشگاه ترویج می‌کنند برای همه عزیزتر هستند.

انتهای پیام/

امتیازدهی به مطلب

اشتراک گذاری

نظردهی به این مطلب

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

رویدادها

ثبت نام جشنواره

نظرسنجی

سامانه جدید نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را چگونه ارزیابی می کنید؟