نصیری در دیدار با فعالین فرهنگی دانشگاه آزاد اصفهان خبر داد

تشکیل «خانه نشریات» در واحدهای جامع و مراکز استانی دانشگاه آزاد اسلامی

تشکیل «خانه نشریات» در واحدهای جامع و مراکز استانی دانشگاه آزاد اسلامی

نشست هم اندیشی نشریات، هیئت های مذهبی و کانون های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان به میزبانی معاونت فرهنگی و دانشجویی واحد اصفهان (خوراسگان) در محل آمفی تئاتر دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی برگزار شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی کشور اظهار داشت: کانون‌ها، نشریات و دیگر فعالیت‌های دانشگاهی در حکم آموزشگاه و کارگاه آموزشی و محفلی برای تمرین آینده‌ی حرفه‌ای دانشجویان هستند؛ همان‌گونه که در کلاس درس رشته‌های مختلف پزشکی و مهندسی دانشجو در حال مهارت‌آموزی برای درخشش و خدمت در آینده جامعه اسلامی است، و انتظار داریم از درون کانون‌های دانشگاه آزاد مدیران لایق و دلسوز برای آینده حوزه فرهنگ ما تربیت شود.

او در تکمیل سخنان خود افزود: در افق نگاه دلسوزان دانشگاه آزاد تحول در صورت و سیرت دانشگاه مدنظر است و در مسیر پیشرفت سیره عملی و افق اندیشه حضرت امام خمینی و مقام معظم رهبری مهم‌ترین شاخص حرکت است.

نصیری افزود: باید به دانشجو حق فعالیت، عدالت‌خواهی، انقلابی گری، مطالبه گری و حتی حق اشتباه کردن و تصحیح اشتباه بدهیم.

او با اشاره به طرح جامع و چشمانداز آینده دانشگاه گفت: در حوزه فعالیت های فرهنگی و دانشجویی طرح جامعی تدوین شده و در دست بررسی قرار دارد. مسائل مطرح شده در این جلسه و در دیگر حلقه‌های هم‌اندیشی قطعا مورد استفاده حوزه فرهنگی دانشگاه قرار خواهد گرفت.

نصیری با مناسب دانستن زیرساخت‌های بحث نماز ازجمله مساجد افزود: ازنظر فضای فیزیکی در دانشگاه آزاد اسلامی دارای بهترین زیرساخت‌ها هستیم و به کمک شما عناصر فعال فرهنگی برای ترویج فرهنگ نماز و استفاده حداکثری از این فضا‌ها نیاز داریم و انتظار داریم اذان از گلدسته مسجد دانشگاه که پخش می‌شود فعالین فرهنگی تشکیل‌دهنده صفوف اول نماز باشند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد گفت: باید از منابع مالی بهترین استفاده در راستای حمایت از کار فرهنگی دانشجویان صورت پذیرد، اما برای انجام کار موثر و ماندگار فرهنگی همیشه نیاز به مخارج سنگین مالی نیست و خلوص نیت کار و ابتکار دانشجو موانع را بر طرف می‌کند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی کشور اظهار داشت: تخصیص فضای مناسب در واحدهای جامع و مراکز استان‌ها با عنوان خانه نشریات به‌طور جدی در دستور کار قرار خواهیم داد و در حوزه نشریات و رسانه، بحث آموزش نیز باید توسط معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی استان‌ها با تدریس بهترین اساتید دنبال شود و تشکیل کانون خلاقیت فرهنگی و هنری در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند نقطه خوبی برای تقویت رویش‌های دانشجویی باشد و در عملکرد سایر حوزه‌ها در دانشگاه مؤثر است.

رضا نصیری در پایان بیان کرد: برای مجموعه دانشگاه آزاد تفاوتی میان جریانات سیاسی درون نظام وجود ندارد بلکه باید فضای کار و فعالیت به یکایک باورمندان به ارزش‌ها و آرمان‌های امام و رهبری و قانون اساسی داده شود، اما بدون شک آنان که نوای دل‌نشین تفکر انقلابی و تفکر بسیجی را در محیط دانشگاه ترویج می‌کنند برای همه عزیزتر هستند.

انتهای پیام/

امتیازدهی به مطلب

اشتراک گذاری

نظردهی به این مطلب

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

رویدادها

ثبت نام جشنواره
MySQL Fatal Error
MySQL Error!
MySQL error in file: /home/iaumag/domains/iaumag.ir/public_html/includes/blocks/LastPub.php at line 7
Error Number: 3065
The Error returned was:
Expression #1 of ORDER BY clause is not in SELECT list, references column 'iaumag_magdbn.sreza_publications_no.time' which is not in SELECT list; this is incompatible with DISTINCT
SQL query:

SELECT DISTINCT(sreza_publications_no.publication_id), sreza_publications_no.no, sreza_publications.id, sreza_publications.name FROM sreza_publications_no INNER JOIN sreza_publications ON sreza_publications_no.publication_id = sreza_publications.id WHERE sreza_publications_no.status='1' ORDER BY sreza_publications_no.time DESC LIMIT 10