معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در بازدید از نمایشگاه مطبوعات

نگاه زیرساختی به نشریه های دانشجویی مولد حرکت های فرهنگی در جامعه است

نگاه زیرساختی به نشریه های دانشجویی مولد حرکت های فرهنگی در جامعه است

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد : نگاه زیرساختی به نشریه های دانشجویی مولد حرکت های فرهنگی در جامعه است و باعث رشد و تعالی اهداف از پیش تعیین شده علمی و دینی بر پایه علوم اسلامی خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری در بازدید از غرفه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در بیست وسومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری های کشور، به خبرنگار دانشگاه گفت : طی سال های اخیر حرکت مطلوبی برای بهبود نشریه های دانشجویی شکل گرفته است و خدا را شاکریم که این نشریه ها در همه حوزه ها فرهنگی، اجتماعی و ... فعال هستند.

او ادامه داد : این اقدامی بسیار ارزنده و موثربرای رسیدن به اهداف پیش بینی شده است. در اینجا نکته حائز اهمیت هدفمند کردن اموراتی است که باید دانشجویان به دنبال آن باشند. به عبارتی باید گفت همین آینده نگری باعث می شود که در حوزه نشریه های دانشجویی این اهداف  به خوبی متبلور شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد : دانشجوی فعال در عرصه نشریه، با تمرین و ممارستی که دارد در راستای ارتقای شخصی و اجتماعی خود قدم برمی دارد و این همان آینده نگری است که به دنبال آن هستیم.

کلانتری خاطرنشان کرد : محتوایی که لازم است دانشجویان در راستای آن، دریافت ها و برآورد های خود را پیگیری و به سرمنزل مقصود برسانند بحث اجتماعی و فرهنگی متفاوتی را در بر می گیرد. هر نظریه ای در بدو امر نیاز به بررسی و تحلیل دارد. در ادامه، یعنی زمانی که جوانب مختلف آن نظریه روشن شد زمینه تبدیل موضوع از حرف به فکر و سپس به رفتارو یک کنش اجتماعی فرهنگی فراهم می شود.

او تاکید کرد : نشریه های دانشجویی به واسطه وجود تفکرات ارزنده، متنوع و موثر دانشجویان می تواند راهبردهای مناسبی را پیش رو قرار دهد؛ لذا توجه به این نشریه ها، ما را در پیشبرد امور فرهنگی و دانشجویی یاری می رساند. این یعنی همان خواستگاهی که فعالان نشریه های دانشجویی می توانند در آن مسیر قدم بردارند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزد اسلامی با اشاره به این که یکی دیگر از اهداف نشریه های دانشجویی، همان تعامل و همفکری فرهنگی است، ادامه داد : کار گروهی، یکی از دغدغه هایی است که امروز دانشجو و دانشگاه، بیش از گذشته به آن توجه و نیاز دارد.

کلانتری با ابراز خرسندی از اینکه قرار است دومین جشنواره نشریه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در آذر امسال به میزبانی واحد شهرقدس برگزار شود، تصریح کرد : جشنواره های دانشجویی، همیشه باعث افزایش شور و شوق در دانشگاه ها می شود و همین مهم سرعت انتقال بسیاری از مفاهیم را در سطح گسترده فراهم می کند.

وی افزود : دانشگاه آزاد اسلامی که طلایه دار بسیاری از اینگونه اقدام های فرهنگی در سطح کشور است با استفاده از ظرفیت های دانشجویی می‌تواند شرایطی را فراهم کند تا دانشجویان در کنار تحصیلات آکادمیک، به امور علمی، پژوهشی و فرهنگی و اجتماعی نیز توجه خاصی داشته باشند.

کلانتری با بیان این که دانشگاه آزاد اسلامی تلاش کرده تا ظرفیت های خوبی را در حوزه فرهنگ و رسانه فراهم کند و حمایت از نشریه های متعدد دانشجویی ، حرکتی در این راستاست، ادامه داد: این شرایط مطلوب ، دستاوردهای مهمی را به همراه دارد که از جمله می‌توان به ارتقای هر چه بیشتر سطح کمی و کیفی فعالیت های کانون های دانشجویی، نشریه های دانشجویی و تشکل های دانشجویی اشاره کرد.

عضو هیات رئیسه دانشگاه آزاداسلامی یادآور شد: بهبود هر چه بیشتر ارتباطات دانشجویی و فضای مطلوب برای تولد کرسی های جدید آزاد اندیشی، از جمله دستاوردهای دیگر توجه به حوزه فرهنگ و رسانه در فضای دانشجویی است.

او خاطرنشان کرد: امیدواریم با تلاش های صورت گرفته در دانشگاه آزاد اسلامی، کرسی های آزاداندیشی فضای مطلوبی را فراهم کنند تا در مسیر اهداف عالی که همان تعامل و همفکری به منظور رشد کمی و کیفی اقدام های فرهنگی، اجتماعی و ... است، حرکت کنیم.

کلانتری اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در دوره جدید مدیریتی ، نگاه ویژه ای به حوزه فرهنگ سازی دارد و به دنبال این است که پرورش و تربیت در دانشگاه، بیش از پیش در دو حوزه تعالیم دینی و علمی قرار گیرد و رشد متوازنی را به همراه داشته باشد.

انتهای پیام/

امتیازدهی به مطلب

اشتراک گذاری

نظردهی به این مطلب

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

رویدادها

ثبت نام انتخابات

نظرسنجی

سامانه جدید نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را چگونه ارزیابی می کنید؟