مدیرعامل خبرگزاری آنا در بازدید از غرفه نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد تاکید کرد

لزوم تعامل بیشتر فعالان نشریات دانشجویی با خبرگزاری آنا

لزوم تعامل بیشتر فعالان نشریات دانشجویی با خبرگزاری آنا

دکتر یاسر احمدوند مدیرعامل خبرگزاری آنا ظهر امروز از غرفه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در بیست و سومین نمیشگاه مطبوعات بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر احمدوند در این بازدید بر تعامل بیشتر فعالان نشریات دانشجویی با خبرگزاری آنا تاکید کرد و گفت: باید با همکاری معاونت فرهنگی در واحدهای مختلف دوره‌های آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات مطبوعاتی و تهیه خبر و گزارش به همراه کارگاه‌های عملی برای فعالان نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شود.

او ادامه داد: همکاری با واحد الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی و اجرای دوره‌های مجازی در این زمینه هم می‌تواند بسیار موثر باشد.

دکتر احمدوند در این بازدید برای آموزش فعالان نشریات دانشجویی از طریق مرکز آموزش‌های آزاد خبرگزاری آنا و برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های مختلف برای آنها اعلام آمادگی کرد.

مدیرعامل خبرگزاری آنا همچنین بر تهیه بانک اطلاعاتی جامع برای ارتباط مستقیم با فعالان نشریات دانشجویی تاکید کرد.

در حاشیه این بازدید ولی‌الله ولی‌پور عزیزی کارشناس ارشد اداره نشریات و امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آنا از فعالیت حدود 500 نشریه دانشجویی در این دانشگاه خبر داد و گفت: بر اساس دستورالعمل معاونت فرهنگی در تمامی واحدهای فعال دانشگاه آزاد در سراسر کشور، کمیته ناظر بر نشریات دانشجویی هر واحد برای نشریات مجوز صادر می‌کند تا فعالان این حوزه کار خود را آغاز کنند.

عزیزی از برگزاری مراسم اختتامیه دومین جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد در آذر ماه امسال در واحد شهر قدس خبر داد و گفت:‌ بیش از سه هزار نشریه و اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است. اختتامیه دومین جشنواره کشوری نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد با اتمام کار تیم داوری با معرفی برگزیدگان آذر امسال برگزار می‌شود.

او افزود: این نشریات در حوزه‌های مختلف فرهنگی، هنری، اجتماعی، صنفی، عقیدتی، دینی و قرآنی جمع‌آوری شده است و جشنواره در بخش‌های نشریات فرهنگی برتر، هنری، ادبی، علمی، اقتصادی، سیاسی و بخش ویژه و آثار برتر برگزار می‌شود.

این کارشناس با بیان اینکه دانشجویان کارشناسی استقبال بیشتری از فعالیت در نشریات می‌کنند، گفت: باید آسیب‌شناسی مناسب در حوزه دانشجویان تحصیلات تکمیلی هم صورت بگیرد تا میل و رغبت آنها به فعالیت در نشریات بیشتر شود.

عزیزی گفت: توجه معاونت فرهنگی در دوره جدید تغییر رویکرد به نشریات دانشجویی و حمایت از بیشتر از فعالان این حوزه با رویکردهای انقلابی، ارزشی، دینی و اخلاقی و تخصصی است.

به گفته عزیزی بیشترین نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد در حوزه‌های مختلف علوم انسانی فعالیت دارند.

انتهای پیام/

امتیازدهی به مطلب

اشتراک گذاری

نظردهی به این مطلب

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

رویدادها

ثبت نام انتخابات

نظرسنجی

سامانه جدید نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را چگونه ارزیابی می کنید؟